podpora.czi.cz

Mozilla Thunderbird

V programu Mozilla Thunderbird je třeba nastavit pro správné odfiltrování pošty pravidlo. Níže jsou popsány kroky s příslušnými obrázky české verze programu. Předpokladem je, že byla vytvořena složka s názvem Spam, do které se budou přesouvat spamy.

  1. V horní nabídce klikněte na Nástroje, následně vyberte volbu Třídicí filtry zpráv....
  2. V dialogovém okně klikněte na tlačítko Nový.
  3. V nově otevřeném dialogovém okně vepište název pravidla - např. Spam pravidlo a v první nabídce "pole se šipkou", které začíná volbou Předmět zvolte Vlastní...
  4. Otevře se nové okno Přizpůsobení záhlaví, kde do Nové záhlaví zprávy přidejte X-Spam-Status. Klikněte na tlačítko Přidat a na tlačítko OK.
  5. Nyní si znova vyberte příslušnou nabídku - zvolte nadefinovaný řetězec X-Spam-Status. Dále zvolte obsahuje a do třetího pole vepište text Yes. Ve spodním části Provést akci zvolte Přesunout zprávu do složky a jako složku vyberte složku, kam se budou spamy přesouvat - v našem případě to je složka Spam. Klikněte na tlačítko OK a zavřete dialogové okno Třídicí filtry zpráv.

Pokud provedete výše uvedené kroky, budou se Vám spamy přesouvat do Vámi zvolené složky. Doporučujeme čas od času složku zkontrolovat, zda se v ní nenachází zpráva, která byla špatně označena jako spam.

V případě problémů nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese admin@czi.cz nebo telefonním čísle 257 329 315 v pracovních dnech od 9:00 do 16:00.