podpora.czi.cz

Nastavení filtrování pošty - AntiSpam

Poštovní server POST.CZI.CZ má v sobě zabudovaný antispamový filtr. Pokud projdou e-maily přes základní filtr (kdy se vyloučí skutečné 100% spamy), jsou následně na každou zprávu aplikované antispamová pravidla a antivirová kontrola. Místo označování spamů textem [Spam] v předmětu zprávy jsou zprávy vyhodnocené jako spam označovány pouze v hlavičce e-mailu. Do hlavičky e-mailu jsou přidávány informace, které mohou vypadat např. následovně:

X-Spam-Flag: YES 
X-Spam-Status: Yes, hits=5.41 required=3.00 BAYES_99=5.40,NO_RDNS2=0.01version=3.1.6  
X-Spam-Level: ***** 
X-Spam-Checker-Version: SpamAssassin 3.1.6 (1.0) on post.czi.cz 

Pokud má e-mail kladnou hodnotu (YES) v položce X-Spam-Flag nebo X-Spam-Status, je zpráva požadována za spam. Ostatní údaje jsou doplňující, označují získané ohodnocení. Pokud ohodnocení překročí hranici 3 bodů, je zpráva považována za spam.

Připravili jsme pro Vás návod, jak nastavit své e-mailové klienty, aby byly spamy automaticky přesouvány do zvolené složky (případně si můžete zvolit svoji vlastní akci).

Dovolujeme si Vás upozornit na skutečnost, že pokud je zpráva označena jako spam, nemusí se vždy jednat o spam. Snažíme se antispamový systém nastavit na co největší přesnost, přesto není možno dosáhnout 100% výsledků. Proto nedoporučujeme mazat zprávy bez rychlé vizuální kontroly.

Kam dál?